NOWA RUDA (2 edycja akcji) – 11 października 2014

Relacja z instalacji dachu Finnera przez Fundację Radia ZET i firmę Ruukki w Rodzinnym Domu Dziecka w Nowej Rudzie

 

Państwo Anna i Tomasz Marcinkiewicz z Nowej Rudy zostali Specjalistyczną Zawodową Rodziną Zastępczą 12 lat temu. Teraz są rodzicami dla czworga niepełnosprawnych dzieci: Piotra (14 l.), Klaudii (11 l.), Kacperka (5 l.) i biologicznego syna Jasia (11 l.).
To skromna i kochająca się rodzina. 

„Jesteśmy wyjątkową ale i zwyczajną rodziną. Żyjemy trochę pod prąd bo wzięliśmy na swoje barki ogromną odpowiedzialność – dzieci, które nigdy nie będą zdrowe. Nie poddajemy się, walczymy, rehabilitujemy i leczymy nasze dzieci. Naszym największym osiągnięciem jest to, że nasze dzieci pomimo wielu chorób rozwijają się i żyją podobnie jak ich zdrowi rówieśnicy, biorą udział w konkursach, zawodach, wycieczkach szkolnych, dostają dobre oceny w szkole” – opowiadają o sobie. 
Dzieci, zwłaszcza najmłodszy Kacper, który ma bardzo niską odporność i ciężką wadę serca potrzebują suchego i ciepłego domu. Przez nieszczelny dach do domu Marcinkiewiczów dostawały się wilgoć i zimno. 

Marzył nam się ciepły, solidny dach.– opowiadają państwo Marcinkiewicz – „Dziękujemy Fundacji Radia ZET i firmie Ruukki za to, że spełniły nasze marzenie!”


wybierz  z sercem_2 edycja_fil

Zobacz jak wygląda nowy dach Finnera:


wybierz  z sercem_2 edycja_fil

Posłuchaj relacji – 1

Posłuchaj relacji – 2